Co dělat, když Google dokument/tabulka zůstane na Saving/Ukládání?

Tohle je taková trochu nepříjemná zvláštní chyba, která se prostě může objevit a vy si ji nevšimnete. Nahoře v místě kde se indikuje ukládání a datum poslední změny (vedle Help/Nápověda) zůstane viset Saving/Ukládání. Jenže, prováděné změny se neprojeví v cloudu, zůstanou jenom ve vašem otevřeném okně prohlížeče.

TIP: To že dokument z Google je úspěšně uložený v cloudu poznáte tak, že nahoře je něco jako All changes saved in Drive/Všechny změny uloženy na disk.  Případně tím, že je tam uvedeno jako dlouho to je, co došlo k poslední editaci. Tedy například Last edit was yesterday at 8:44 AM/Poslední úprava provedena 26. března.

2018-06-01 11_17_49-KoloTipy - články - Tabulky Google.png

Co když se to zasekne na ukládání?

Nemůžete dát F5/Reload, protože tím přijdete o změny. Nemůžete okno/záložku zavřít, také přijdete o změny.

Řešení tu ale je, poměrně snadné pokud na dokumentu pracujete sami – zkopírujte si URI dokumentu, otevřete si novou záložku a v ní pomocí zkopírované URL znovu otevřete neuložený dokument (otevřen to poslední uloženou cloudovou kopii).

Pak můžete pomocí kopírování vzít obsah předchozí „zaseknuté“ verze a vložit do znovu otevřené „cloudové“ kopie.

Komplikace nastane, pokud mezitím dokument někdo další změnil, tam vám případně nezbude než porovnat a vyzkoumat k jakým změnám došlo.

TIP: Zdejší štítky Google Docs a Google Drive jsou snadná cesta k dalším tipům týkajícím se cloudových služeb od Google