@365tipu

TIP#974: Co dělat s Android telefonem, co při nabíjení nezhasíná displej?

Tohle je hodně otravná záležitost – váš mobil se při nabíjení prostě samovolně rozsvítí (třeba tím, že přijde nějaké upozornění) a v době co jste si stanovali na zhasnutí displeje při nečinnosti k tomu nedojde. Máte sice možná docela hezké noční světélko, ale svítit displejem při nabíjení je krajně nepraktické – dochází k značnému odběru proudu a ničíte si baterii.

U Samsung J5 se tohle může stát prakticky zcela náhodně a bez zjevné příčiny – máme doma dva totožné telefony a jeden se neustále rozsvěcí, druhý zůstává nerozsvícený. Při zkoumání klasických Nastavení ale nic nenajdete.

Velmi pravděpodobně tohle bude mít na svědomí volba ve vývojářských nastaveních (Developer Options, Možnosti pro vývojáře) – tam totiž najdete „nechávat displej zapnutý při nabíjení“ (připojení ke zdroji).

2017-12-24 07.58.51.png

Vtip je ale v tom, že vývojářská nastavení nejsou běžně dostupná – musíte se ve vašem telefonu dostat do Nastavení/Settings -> Informace o telefonu/About device a tam najít Build number/Číslo sestavení. U některých telefonů to může být schované o kousek dál, například v Informace o softwaru. Na onu volbu musíte 7 až 10 krát kliknout a tím dojde k zpřístupnění vývojářských nastavení.

V MIUI (Xiaomi telefony) to funguje klikáním na MIUI Version/Verze MIUI. Vývojářská nastavení potom najdete ale v Additonal Setting/Další Nastavení. Nikoliv přímo v hlavních volbách Nastavení/Settings.

Mimochodem, ono 7-10 kliknutí na nějakou položku občas funguje i pro jiné volby. Třeba právě v MIUI se tak můžete dostat k dalším věcem, které nejsou normálně přístupné – klikání na Verze jádra/Kernel version vám zpřístupní CIT (inženýrský režim). Bude se vám hodit pro otestování jak fungují různorodé části vašeho telefonu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky