Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/25398/365tipu_cz/www/wp-content/themes/twentyfifteen/functions.php on line 538
@365tipu

TIP#953: Jak z (nejenom) Amazonu (v praxi z Amazon.de) koupit zboží, které odmítají doručit do Česka?

Celé je to takové zvláštní s tím „českým“ www.amazon.cz co vás přesměruje na www.amazon.de a budete tam mít k dispozici občas něco přeloženého a zbytek napevno v němčině. Bez možnosti si ten zbytek vybrat třeba alespoň v angličtině. Ale budiž, tohle se ještě dá přežít. To nejhorší je, že když si budete chtít objednat například Amazon Echo, tak máme smůlu, protože „na adresy v Česku toto zboží nedoručují“. Protože prý Česku neumí všechno co má umět, tak ho dodávat nebudou a nebudou.

2017-12-05 19_34_48-Výsledky hledání - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail.png

Na kupování zboží z e-shopů co neumí anebo nechtějí doručovat do Česka existuje jeden poměrně praktický trik – musíte si opatřit adresu v zemi, kam e-shop doručuje a z té poté dostat zboží do Česka.

2017-12-05 21_00_27-Adresa v Německu Přeposílání balíků a pošty - Mailboxde.cz

Pro Amazon.de je velmi jednoduché to udělat například přes www.mailboxde.cz – získáte tak německou poštovní adresu. Na tu vám (nejenom) Amazon pošle zboží. Vy si pak vyberete jak dostat toto zboží z Německa do Česka – zaplatíte navíc poměrně dost zásadně malou částku, která se zcela určitě vyplatí – a protože půjde o zboží z Německa, tak by nemělo nastat žádné trápení s celním výpalným či DPH (je tam tak jako tak započítané Německé).

POZNÁMKA: Amazon někdy na konci roku 2017 umožnil z Amazon.de přímo nakupovat i zboží do Česka, takže pro tenhle e-shop už tento návod potřebovat nebudete. Pro řadu jiných ale ano.

www.mailboxde.cz je bezpečný a spolehlivý (osobně odzkoušeno) a celé to opravdu funguje poměrně jednoduše. Jediné s čím musíte počítat je to, že doba přepravy bude o pár dní delší – vaši zásilku v Zittau po zaplacení musí předat k doručení do Česka. A celé to funguje prakticky stejně jako další podobné služby.

Především, získáte doručovací adresu do Mailboxde.cz – což bude jejich adresa v Německu a identifikace vás – pomocí extra čísla v adrese. Založení účtu je jednoduché a rychlé, poradí i v tom, jak to vlastně máte vyplnit do Amazonu (tam jenom pozor, nedávejte tam háčky a čárky, neprojde to) jako další dodací adresu. Tím že je Německá se ztratí onen problém „do Česka nedoručujeme“.

Pak už si jenom objednáte zboží na Amazonu, zaplatíte (kartou ideálně) a počkáte, než Amazon doručí zboží do Mailboxde.cz – v okamžiku doručení dostanete e-mailem avízo o došlé zásilce a na webu (ve vašem účtu) si ověříte o co jde, doplnit popis zboží (podstatné pro uspokojení zvědavostí celníků, nepodceňujte), vyberete způsob přepravy (Česká Pošta, GEIS a pár dalších variant). Tím se dozvíte kolik máte zaplatit za doručení do Česka – zaplatíte (kartou, PayPal funguje bez problémů) a pak už jen počkáte až dorazí zboží.

V praxi odzkoušeno na koupi Amazon Echo, které Amazon nesmyslně neumožňuje doručit do Česka – objednáno ve čtvrtek (23/11) před Černým pátkem (Amazon informoval že odešle v pondělí), do Mailboxde.cz dorazilo v úterý (28/11), zaplaceno 136 Kč za přepravu do Česka a risknuto s Českou poštou a balíkem do ruky. Což se samozřejmě ukázalo jako zásadně nevhodné – protože zatímco z Německa do Liberce to dorazilo za jeden jediný den, tak v Liberci to zůstalo ležet od 29. listopadu aby se to až 2. prosince dostalo do Prahy a třetího prosince už jen suše přišla SMS „neúspěšný pokus o doručení a uložení zásilky“. Aniž by se Česká počta pokusila cokoliv doručit (logické, protože v neděli stejně nedoručují, takže tuhle komedii si mohli odpustit). V pondělí 4. prosince vyzvednuto osobně na poště.

Máte další tipy na obdobné služby v jiných zemích? Napište, ať je možné doplnit.

TIP: V Jak nastavit a zprovoznit Amazon Echo (a Alexu)? se můžete dozvědět jak zprovoznit Amazon Echo. Tím jak nepodporují Česko je tam ještě pár komplikaci

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky