@365tipu

TIP#948: Jak vytvořit profil ve Facebook Business Manager? Jak vytvořit další profil?

Facebook Business Manager je čím dál tím složitější prostor pro správu všech firemních aktivit na Facebooku. Také je to nástroj, do kterého nejspíše všechno týkající se práce se Stránkami a reklamou přejde, takže někdy později mu stejně nebude vyhnutí. Má pár dobrých vlastností, ale i po nějakých těch 4 letech od vytvoření je stále plný chyb, obtížně použitelný a zmatený.

Facebook Business Manager najdete na business.facebook.com a pokud stále nemáte žádný vlastní BM (Business Manager) tak se si budete moci jeden nový vytvořit. Pokud jich máte víc (můžete mít vlastní, můžete mít svého zaměstnavatele, agentury, atd) tak na tomto místě uvidíte možnost volby, se kterým chcete pracovat.

TIP: Jak založit firemní profil na Facebooku?

Zádrhel nastává v okamžiku kdy už nějaký BM máte či jste součástí něčího a chcete vytvořit nový (další) – tady Facebook zcela zapomněl dát k dispozici nějaký ten odkaz nebo knoflík. Ale nezoufejte, postačí jít na business.facebook.com/create a můžete si vytvořit další BM.

2017-11-26 09_35_06-(1) Business Manager Overview

Poslední co je k vytváření BM nutné dodat je to, že Business Manager vás nezbaví nutnosti mít osobní účet na Facebooku – ten je potřeba jak k založení BM, tak k tomu abyste se mohli stát součástí BM někoho jiného.

Pro co se například Business Manager hodí

TIP: Zdejší ‣ Jak používat Facebook pro marketing je vhodným místem kam můžete chtít pokračovat, pokud řešíte jak se vypořádat s marketingem na Facebooku.

Užitečná změna v červnu 2018 : Stránky na Facebooku v Business Manageru jde spravovat přímo

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky