@365tipu

iOS 11 přinesl nový App Store. V počítači v iTunes navíc aplikace už nenajdete

S příchodem iOS 11 se změnily i iTunes, ty teď slouží jenom pro hudbu, filmy a takové ty ne aplikační věci. Aplikace jsou prostě z iTunes pryč. Samotná aplikace App Store je v iOS navíc zcela ale zcela přepracovaná. Zda je to lepší či horší je těžké říct. Ale zajímavé je, že „hlavní“ stránka App Store (Today/Dnes) jsou články s tipy na aplikace a hry. Trochu odvážné, když si představíte, jak dlouho to bude muset Apple udržovat v chodu a jak intenzivně.

2017-09-20 18.21.21.png

Rozdělení na Games a Apps je potom celkem logické – i tam ale vše vypadá jinak, prostě se změnil způsob zobrazování – dost je tam i vidět zásadní důraz na AR (Augmentovanou Realitou a nový ARkit).

2017-09-20 18.25.54.png

Update/Aktualizace také mají novou podobu výpisu, v souladu s grafickým stylem všech ostatních částí – Update All i možnost aktualizace jednotlivých aplikací je stále přítomna, tady žádná překvapení nejsou.

Narazíte ale na dva nedostatky. Není vidět jak velká aktualizace je, takže si budete muset dávat hodně pozor, abyste nepřišli o FUP (dobrý postřeh od Georgo na Twitteru). Hodně nepříjemné.

2017-09-20 18.25.39.png

Dost chybí i jasně viditelná historie proběhlých aktualizací (dřív bylo tříděno po dnech, dnes jenom všechno v Updated Recently) , to pocítíte pokud se vám opět nebude aktualizovat iPad/iPhone a budete to muset řešit ručně. Tuhle letitou chybu mimochodem iOS 11 stále neopravil.  Nově to musíte zkoušet „lovit“ u každé jednotlivé aplikace – jenom tam je totiž vidět, kdy došlo k aktualizaci v zařízení.

2017-09-25 08.35.47.png

Search/Vyhledávání obsahuje nově trendy (ve vyhledávání, nejspíš) a samotné výsledky hledání se nijak extra neliší – vlevo nahoře je možná poněkud lepší filtrace výsledků (podle iPad/iPhone, ceny, kategorií, věku a je možné třídit podle relevance, popularity, ratingu a data zveřejnění).

Přes ikonku vašeho účtu (pravý horní roh) se dostanete k přehledu toho jaké aplikace jste si koupili (včetně rodinných nákupů), vašemu účtu a dárkových kartám.

Pozor na to, že App Store v iOS 11 automaticky přehrává video inzerci. Vypněte si to

Co se z App Store ztratilo

Pryč je rozdávání jedné aplikace zdarma každý týden (App of the week).

Zmizel i Wishlist (Seznam přání), kde bylo možné si snadno jedním kliknutím přidat aplikaci do seznamu – používaný dost často tam, kde jste něco našli v App Store, ale chtěli jste se k tomu vrátit později. Tady díky za tip @TomasVozabal, jak jsem tuhle funkčnost nikdy nepoužil, tak mi ani nechyběla.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky