@365tipu

TIP#893: K čemu je ve Windows dobrý Resource Monitor/Sledování prostředků a Performace Monitor/Sledování výkonu?

Resource Monitor/Sledování prostředků buď najdete ve Start menu nebo se k němu dostanete přes Task Manager/Správce úloh kde je možné ho spustit ze záložky Performance/Výkon. Můžete ho chápat jako pokročilejší a detailnější Správce úloh. Případně z příkazové řádky jako resmon.

2017-07-24 16_41_39-Sledování prostředků.png

Sledování prostředků umožňuje detailně a dlouhodobě sledovat konkrétní dílčí informace o systému – programech, paměti, disku či síti. Používá se v okamžiku kdy vám klasický Správce úloh nestačí a chcete lépe vidět, co se v počítači děje.

TIP: Jak zjistím co používá nejvíce paměti RAM v mých Windows

Má ještě další užitečnou podobu v podobě Performance monitor/Sledování výkonu, která všechny informace o běhu systému umí ukládat a poté je umožní prohlížeč a pracovat s nimi. Můžete zaznamenávat data o běhu počítače dlouhé hodiny i dny, případě zaznamenávat běh vzdáleného počítače. Tuhle pomůcku spustíte z příkazové řádky jako perfmon, případně si ji najdete přes vyhledávání nebo v Start menu.

2017-07-24 16_45_45-Sledování výkonu.png

Dobré vědět je, že Sledování výkonu je jedna z desítek pomůcek fungujících v prostředí Microsoft Management Console (spustitelné třeba jako mmc z příkazové řádky).

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 obsahuje tipy a triky týkající se nejenom Windows 10, ale i Windows jako takových

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky