@365tipu

TIP#488: Přizpůsobte si stavovou lištu i ikonky v rychlém nastavení na Androidu (SystemUI Tuner)

Pokud máte Android 6.0 Marshmallow, tak si můžete přizpůsobit stavovou lištu (lištu nahoře kde je síla signálu, čas a tak podobně) a také kartu s rychlými nastaveními (to co vyjede, když budete pokračovat po zobrazení upozornění). Stačí vyvolat funkci System UI Tuner.

Ta je poněkud schovaná a aktivuje se tak, že právě na obrazovce (kartě) s rychlými nastaveními podržíte několik sekund ikonku pro vyvolání Nastavení (ozubené kolečko). Poté co ji pustíte se vám v Nastavení (úplně dole) objeví System UI Tuner (v češtině Nástroj na ladění uživatelského rozhraní). A ono ozubené kolečko bude doplněné o symbol klíče na utahování matic.

2016-05-01 06.47.52.png
2016-05-01 06.48.01.png

Rychlé nastavení (Quick Settings) vám umožní změnit kartu (obrazovku) s rychlými nastaveními – přidat či odebrat ikonky.

2016-05-01 06.48.55.png

Stavový řádek (Status bar) zapíná a vypíná informace, které chcete/nechcete vidět ve stavovém řádku,

2016-05-01 06.49.00.png

Zobrazit vložené procento nabití (Show embedded battery prcentage) vám do ikonky stavu baterie vloží číslo, procentuální stav.

Ukázkový režim (demo mode) se vám bude hodit, pokud chcete pořizovat screenshoty a nechcete, aby na nich byl vidět stavový řádek s reálnými hodnotami – dostanete status bar s plnými WiFi, plnou sítí i baterií a pevným časem 06:00.

Výše popsané už ve vašem Androidu nemusí až tak platit, ale jak píše Martin Kučera na Twitteru: Vyšší verze Androidu to zase schovaly (držet kolečko už nestačí). Ale dá se např. pomocí Nova Launcheru vytvořit widget, tam vybrat Activities, najít System UI, rozbalit, a poslední položka System UI Demo mode je ten shortcut, který potřebujete.

TIP: Pokud to právě pro ten váš telefon nefunguje, tak si můžete  SystemUI Tuner zkusit stáhnout z Google Play. Ale pozor, na některé telefony to prostě nainstalovat prostě nepůjde.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky