@365tipu

TIP#149: Jak použít iPad či Android tablet coby další obrazovku (druhý displej) pro váš počítač

Pokaždé, když vidím ležet iPad na stole vedle mého počítače nebo notebooku, tak si říkám, že by vlastně vůbec nebylo od věci, kdyby šel připojit jako další displej. Není sice nijak extra velký, ale stejně po něm sahám pro některé věci, které se na něm buď líp používají, nebo je v počítači ani nemám. Navíc je dotykový, takže by se na něm daly některé věci dělat lépe či jinak.

Až donedávna bylo připojení iPadu jako další obrazovky (displeje) výsadou vlastnictví počítače od Apple, ale doba se naštěstí mění k lepšímu, takže v níže uvedeném přehledu programů co právě tohle umožní najdete i ty, které to umí i pro Windows.

Mac OS přímo umí od Cataliny a iPad OS 13 připojit iPad, ale má to omezení (hlavně modely obou). Jak na to najdete v Jak pro Mac použít iPad jako druhý displej

Ale teď ty tipy na programy co připojí iPad jako další displej

Duet Display umí MAC i Windows a vyjde vás na 15.99 USD. Výhodné je připojení přes kabel (USB/Lightning) a z hodnocení vcelku plyne, že pak můžete prakticky mít další displej bez lagu.

Air Display 3 umí MAC i Windows a přijde vás na 14.99 USD. Funguje pouze přes WiFi.

iDisplay vyjde na 9.99 USD. Funguje ale pouze přes WiFi a recenze zmiňuje, že docela dost laguje.

V roce 2022 se objevil DeskReen podporující Windows, MacOS, Linux a připojení čehokoliv co má prohlížeč jako dalšího displeje. Dostupné zdarma.

Podobné programy jsou k dispozici pro Android

iDisplay najdete i v Google Play kde stojí 5 USD (aktuálně zhruba 110 Kč). Stejně tak je možné použít i předchozí zmíněný Air Display 3.

Splashtop Extended Display HD je dokonce dostupný zadarmo a slibuje spoustu věcí, ale pokud se začtete do recenzí, tak to asi nebude zrovna dokonalé.

AirScreen umí podle všeho Android a Windows, z webu to vypadá, že je zdarma, ale nenechte se mýlit, v Google Play zjistíte 188 Kč.

Co ještě dodat?

Především to, že pokud je iPad coby další displej připojený přes WiFi, tak s tím většinou přijde i lag, to je cizí slovíčko označující „zpoždění“, zpomalenost reakce i zobrazování. USB to podle všeho řeší poměrně úspěšně, ale jen do okamžiku, než byste si případně aktivovali Retinu – tam už dojde k poměrně značnému rozšíření objemu přenášených dat.

TIP: Pořiďte si druhý monitor a už nikdy nebudete chtít pracovat na jednom to říká dost jasně, prostě dva displeje jsou nepostradatelné. Tablet si pak můžete připojit jako třetí.

Protože je to připojené jako displej, tak narazíte na trochu těžkopádné přecházení myši z normálního monitoru (monitorů) na tenhle další, který je navíc opravdu poměrně malý.

To aby tablet fungoval jako další obrazovka k počítači vyžaduje, abyste si nainstalovali specifické ovladače, bez toho na to zapomeňte. Velmi pravděpodobně to bude vyžadovat restart po instalaci.

A to je všechno. Pokud někdo něco takového používáte, podělte se. Buď tipem na jiné řešení než je zde uvedené, nebo pár odstavci o tom, jak se vám to používá a co to má za plusy a mínusy. Rád přidám.

Pokračovat můžete třeba do Jak si usnadnit život při používání Windows na více displejích?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky