@365tipu

TIP#143: Process Lasso je nejenom náhrada za Task Manager (Správce úloh), umí toho víc

Při sobotě si dáme jeden velmi konkrétní tip na jeden velmi konkrétní program pro Windows. Vychází z více než měsíce používání a toho, že může být v některých ohledech poměrně užitečný. Jmenuje se Process Lasso a najdete ho na bitsum.com/processlasso a stručně ho lze chápat jako alternativu či náhradu za klasického Správce úloh (Task Manager) ve Windows.

Umí toho ale o trochu více, sami tvůrci ho nabízí jako pomůcku k udržení lépe reagujícího systému. Hlídá totiž procesy, které si berou příliš výkonu a umí jim snížit prioritu. Dělá to jak automaticky, tak případně to můžete dělat vy, pokud zjistíte, že některé procesy/programy jsou příliš hladové a omezení jim prospěje.

prccess-lasso-full

Process Lasso je také dobré v tom, že vám pomůže odhalit, které programy běžící či spouštěné ve vašem počítači jsou nejvíce náročné. A také, velmi pravděpodpobně, velmi mizerné a bezohledně napsané. To že bude mít vysoké nároky počítačové hra (World of Warcraft či LOTRO v mém případě) je samozřejmě, ale proč mezi nejvíce náročné programy měl patřit Disk Google nebo Spotify?

process-lasso-probalance-list

Užitečné může být i to, že tenhle program vám ukáže co všechno se spouští, uvidíte i jak často se to spouští a můžete tak objevit služby a programy, které možná vlastně ani nepotřebujete a nějak jste je zapomněli odinstalovat.

Process Lasso vám pomůže i v neplacené podobě – hlídání zbytečně náročných procesů i všechny základní věci jsou dostupné, stejně jako přehledy a analýzy. A víc už toho není co říct, než zkuste si tenhle užitečný program.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky