Stává se to zcela běžně. Chcete vytvořit novou skupinu karet v Safari na iPadu a místo kýženého výsledku se vám vše otevřené ztratí. Letitá chyba, kterou Apple stále nechce opravit. Nebo karty sami omylem zavřete a potřebujete je obnovit.
V Chrome a jinde je zcela běžně toto řešitelné přímo funkcí Otevři všechny zavřené karty/Reopen all closed tabs. Jenže tady jsme v Safari a u Apple, které běžně má roky zpoždění v zavádění důležitých věcí. Takže Safari tohle prostě neumí. Nebo, lépe řečeno, ono to částečně umí, ale není to ani snadno dostupné.
Klávesnice
První řešení je, že si k iPadu připojíte klávesnici a použijete obvyklou Cmd+Shift+T klávesovou zkratku. Ta tedy obnovuje pouze poslední zavřené, takže ji budete muset mačkat opakovaně, ale je to lepší, než přijít o všechno. Nebo, alespoň, skoro všechno. Fungovat by to asi mělo i na iPhone.
“+” aneb nová karta
Druhý možnost je podržet prst na “+” (knoflík pro novou kartu) – najdete tam zavřené karty a můžete je jednu po druhé obnovit. Na iPhone je to trochu složitější, musíte se dostat do Tab View (ikona dvou překrývajících se čtverečků) a tam najdete “+”. Opět to ale musíte dělat jednotlivě, nejde je obnovit všechny.

Mimochodem, tato možnost v Chrome nefunguje.
Historie
Třetí cesta je využít Historii a funguje univerzálně na všech prohlížečích i na jiných platformách – ta je poněkud zmateně dostupná jenom v Záložky/Bookmarks. Na iPadu je to ikona v pravém horním rohu co nevypadá jako kniha, na iPhone to je ikona vpravo dole co vypadá jako kniha.

Pak na iPadu vyberte Historie (na iPhone ikonku hodin). Získáte klasický přístup k tomu kde jste na Internetu byli za mnoho dní zpět a můžete odtud otevřít něco z minulosti. A je tam možné i hledat. Obnovit více je ale časově poněkud náročné, ale pořád lepší než nic.
Chrome
V Chrome je vše poněkud snadnější. Vyvolejte menu (… vpravo nahoře), posuňte pás ikon až na Nedávno použité karty/Recent Tabs a můžete obnovit – bohužel ale opět ne vše nedávno zavřené, tak jak je to možné na počítači. Musíte jednu po druhé.

Případně si můžete zobrazit Historii a otevírat ještě starší odtamtud – History/Historie je až na konci puhu ikonek.
Na iPhone to funguje stejně, jen “…” možná máte dole vpravo a neznámo proč je tam History/Historie přímo jako jedna z ikon k výběru hned na samém počátku.

Další tipy týkající se iPadu
-
TIP#2745: Jak na iPhone/iPadu na vzdálený přístup k Linuxovým strojům. VNC, SSH …
Máte někde nějaké ty “Linuxové” stroje (virtuály, skutečně, Raspberry Pi, atd) a chcete mít možnost na ně přistupovat z iPadu či iPhone? Vlastně to není až tak složité, fungují klasické cesty a…
-
TIP#2721: Jak se na iPadu zbavit rozdělené obrazovky? Tedy oken (dvou aplikací) vedle sebe?
Na počátku zavedení “oken” pro iPad OS to bylo opravdu peklo. V Apple vůbec nemysleli na to jak to snadno ovládat, takže pokud se vám podařilo vyvolat split režim, tedy okna vedle…
-
TIP#2681: Jak na iPhone vidět stav baterie mých Apple Watch?
Tohle je taková typická jablečná věc. V iPhone máte aplikaci Watch, ve které je skvěle dostupné prakticky vše z vašich hodinek, včetně nastavení, ciferníků a dalších věcí. Ale není tam nic o…
-
TIP#2678: Home Assistant: Jak přidat do HA telefon/tablet/hodinky od Apple. A k čemu je to dobré
Podobně jako u Androidu je přidání iPhone či iPadu do HA věcí instalace mobilní aplikace z App Store a přihlášení se k vašemu HA. Je to ale trochu komplikované ještě tím, že…
-
TIP#2666: Jak vytvořit Apple ID pro vaše dítě. A opravdu to chcete udělat?
Pokud jste v rodině jableční, tak můžete dětem (míněno hlavně těm nezletilým) vytvářet “dětské” Apple ID – tedy účty u Apple, které jim umožní využívat jablečný ekosystém a zároveň budete mít kontrolu…
-
TIP#2659: Jak pro Apple ID vytvořit hesla pro konkrétní aplikace (app-specific passwords)
Probírá to už Jak se přihlašovat k službám co mají dvoufaktor z aplikace, co to nepodporuje? Aplikační hesla. App Passwords pokud snad přesně netušíte, o co se vlastně jedná. A je to…
-
TIP#2630: Nejlepší navigace na (nejen) iPhone?
V roce 2017 vydané Jaké alternativy jsou pro Mapy Google (Google Maps)? nejen tak trochu zastarává, ale týkalo se map obecně. Takže je tu čas se na to podívat znovu a trochu…
-
TIP#2626: Jak skrýt aplikaci na iPhone či iPadu
Už je tu Jak skrýt aplikace v Androidu, takže je čas se na to mrknout i pro iPhone a iPad. Je to tam trochu jednodušší od jisté doby v tom, že pokud…
-
TIP#2614: Co je to na iPhone/iPadu Wi-Fi Assist (Asistent Wi-Fi). A proč to případně vypnout
Wi-Fi Assist (Asistent Wi-Fi) se u Apple zařízení objevil někdy v iOS 9 a dnes je možné tuto funkčnost využít prakticky na všech novějších zařízeních (na iPadech jedině pokud jsou vybaveny SIM…
-
TIP#2607: Jak obnovit a znovu otevřít všechny zavřené karty v Safari a Chrome na iPadu/iPhone
Stává se to zcela běžně. Chcete vytvořit novou skupinu karet v Safari na iPadu a místo kýženého výsledku se vám vše otevřené ztratí. Letitá chyba, kterou Apple stále nechce opravit. Nebo karty…
-
TIP#2604: Nahrávání displeje na iPhone/iPadu lze doprovodit záznamem toho co říkáte
Nahrávat displej na iPhone či iPadu je snadné (viz Od iOS 11 je možné nahrávat dění na displeji. Stačí spustit nahrávání v Ovládacím centru), ale věděli jste, že vedle nahrávání dění můžete…
-
TIP#2602: Ukončovat (zavírat, opouštět) aplikace na mobilních telefonech?
Ne že by se to tu už tak trochu neprobíralo. Například v Ušetříte si na iPhone (iPadu) baterií tím, že ukončíte nepoužívanou aplikaci? Stále se to ale vrací jako téma, například čerstvě…
-
TIP#2599: Kolik toho můžete sledovat ve Find My (Najdi) od Apple?
Tohle je docela zajímavé, takže si to zaslouží menší samostatný tip. FindMy/Najdi je aplikace pro iOS/iPadOS/MacOS/atd ve které můžete sledovat kde se nacházejí vaši blízcí (lidé se kterými si to povolíte) a…
-
TIP#2597: Proč baterii (nejenom u iPhone) nabíjet na 80 %? A ideálně držet v rozmezí 40 až 80 %?
Už jsme to tu párkrát zmiňovali, že v mobilních telefonech se postupně objevuje možnost šetrného nabíjení baterie, které se zastaví na osmdesáti procentech. Umí to iPhone, například, včetně inteligentního rozhodování se, jestli…
-
TIP#2588: Jak zabránit nechtěným aktivacím svítilny (světla blesku) na iPhone
Tohle určitě znáte. Ani o tom nevíte, ale podařilo se vám špatně chytit do ruky zamčený mobil a podržením prstu na ikonce “svítilny” (blesku) se světlo zapnulo. A vy jste si toho…
Další tipy týkající se iPhone
-
TIP#2805: Historie schránky? K čemu se to hodí a jak na to ve Windows, Mac OS, iPhone/iPadu, Androidu, Linuxu, Chrome OS
Musím se přiznat, že mi docela dlouho trvalo, než jsem naučil hlavu používat historii schránky. Tedy ve Windows vědět, že stačí zmáčknout Win+V a objeví se několik desítek posledních obsahů co jsem…
-
TIP#2783: Jak na iPhone opět získat Fortnite. A jak nainstalovat Epic Games Store (a třeba také Altstore)
Fortnite můžete mít opět na iPhone, tedy za předpokladu že jste v EU, protože všude jinde tomu Apple stále brání. Aby to bylo možné, musíte ale nejdříve mít alespoň IOS 17.6 a…
-
TIP#2770: Jak dostat na jedno místo (ideálně do Windows) fotografie z iPhone a Samsungu (Androidu). A jak s nimi dál pracovat?
Ptal se na to před pár dny Jindra. Má iPhone i Samsung (stejně jako já) a řešil jak na jedno místo dodat fotky z obou a pak s nimi moci pracovat. Dokonce…
-
TIP#2764: Jak na Apple Watch vidět stav nabití baterie na iPhone i iPadu?
Tohle je takové trochu zábavné téma, protože když budete na Internetu hledat řešení, tak najdete spoustu článků, které budou tvrdit, že je to možné přímo na Watch. Související příspěvky TIP#2763: K čemu…
-
TIP#2763: K čemu slouží Low Power Mode/Režim nízké spotřeby na iPhone/iPadu/Watch? Jak to zapnout? A mohu to používat pořád?
Low Power Mode/Režim nízké spotřeby na iPhone slouží k šetření baterie v okamžiku, kdy se blíží k vybití a je k dispozici i na iPadu či Watch. Související příspěvky TIP#2764: Jak na…
-
TIP#2748: Tailscale: VPN přístup na Raspberry či jiný stroj za NATem i navzájem mezi čímkoliv, kdekoliv
Moc šikovná věc, máte někde (doma například) stroj, na který se chcete připojit, když jste mimo domov. A nechcete nic moc řešit, jen nainstalovat, zprovoznit a používat. Klasicky do “doma” je připojení…
-
TIP#2745: Jak na iPhone/iPadu na vzdálený přístup k Linuxovým strojům. VNC, SSH …
Máte někde nějaké ty “Linuxové” stroje (virtuály, skutečně, Raspberry Pi, atd) a chcete mít možnost na ně přistupovat z iPadu či iPhone? Vlastně to není až tak složité, fungují klasické cesty a…
-
TIP#2722: Jak na NFC. K čemu všemu můžete využít NFC tag, levnou a dostupnou nálepku či přívěšek s čipem.
Už je to dávno, kdy vznikl tip Co je to NFC? Co je to NFC Tag? K čemu je to vlastně dobré?. V té době ještě podpora čtení NFC v mobilech byla…
-
TIP#2694: Co jde poslouchat na Apple Watch? K čemu vám budou u hodinek sluchátka?
S Apple Watch můžete přímo spárovat Bluetooth sluchátka (pokud máte AirPods, tak ty co máte připojená k iPhone jsou připojená i k Apple Watch) a můžete je používat. A pokud máte Apple…
-
TIP#2686: Bose QuietComfort QC Earbuds II po devíti měsících používání. S čím budete zápasit
V Jaké jsou Bose QuietComfort QC Earbuds II. Recenze a praktické zkušenosti je dlouhá recenze i zkušenosti s Bose ANC peckami. Je to nějakých devět měsíců, takže je čase se k tomu…
-
TIP#2681: Jak na iPhone vidět stav baterie mých Apple Watch?
Tohle je taková typická jablečná věc. V iPhone máte aplikaci Watch, ve které je skvěle dostupné prakticky vše z vašich hodinek, včetně nastavení, ciferníků a dalších věcí. Ale není tam nic o…
-
TIP#2678: Home Assistant: Jak přidat do HA telefon/tablet/hodinky od Apple. A k čemu je to dobré
Podobně jako u Androidu je přidání iPhone či iPadu do HA věcí instalace mobilní aplikace z App Store a přihlášení se k vašemu HA. Je to ale trochu komplikované ještě tím, že…
-
TIP#2672: Apple Watch automaticky (až příliš) snižují jas displeje? Letitá chyba, ale řešení možné je
Taková zábavná situace u Apple Watch (Ultra 2, ale je to i u jiných modelů). Apple dojde k názoru, že sníží jas a k nastavení jasu se dostanete přes několik kroku –…
-
TIP#2666: Jak vytvořit Apple ID pro vaše dítě. A opravdu to chcete udělat?
Pokud jste v rodině jableční, tak můžete dětem (míněno hlavně těm nezletilým) vytvářet “dětské” Apple ID – tedy účty u Apple, které jim umožní využívat jablečný ekosystém a zároveň budete mít kontrolu…
-
TIP#2659: Jak pro Apple ID vytvořit hesla pro konkrétní aplikace (app-specific passwords)
Probírá to už Jak se přihlašovat k službám co mají dvoufaktor z aplikace, co to nepodporuje? Aplikační hesla. App Passwords pokud snad přesně netušíte, o co se vlastně jedná. A je to…