@365tipu

TIP#2234: Kde v iPhone či iPadu najdu stažené soubory? 

Oblíbená otázka mojí ženy, která se pravidelně vrací několikrát do roka. “Něco” se na iPadu “stáhne” a absolutně netuší kam. Vlastně se ji ani nedivím, protože v tomto ohledu má zde vliv typický přístup Apple. Neochota.

Přitom je to poměrně snadné, všechno co se stáhlo, by mělo končit v Soubory/Files -> Stahování/Downloads

První typický problém bývá spustit aplikaci Soubory/Files v podobě marného hledání ikonky. Doporučím vytáhnout Spotlight a stačí napsat “so” (v angličtině “fi”). Soubory/Files se objeví hned jako první. Nesmíte ovšem kliknout na občas druhé nalezené, protože to se ocitnete v Nastavení soukromí pro Soubory

Druhý velký problém bývá, že se Files/Soubory může zobrazit bez levého “menu” (na iPhone ostatně nic takového nemá, musíte na to jít přes Browse vpravo dole ) a je nutné se k němu dostat – protože jenom tam najdete Stahování/Downloads (které je navíc těžko říct proč umístěno v Oblíbené/Favourites místo v Umístěni/Locations). 

Nenechte se také zmást tím, že byste to hledali V mém iPadu/V mém iPhone a není to tam – protože jsme u Apple, tak tady žádná logika neplatí. Byť to tam být může, aby to nebylo jednoduché, pokud nemáte aktivní iCloud. Jde to každopádně změnit v Nastavení. 

V nalezené složce byste pak měli mít stažené soubory – můžete na ně kliknou pro otevření, podržením můžete vyvolat menu. V něm najdete Smazat/Delete ale i řadu dalších podstatných věcí. Včetně Sdílet/Share což je u Apple cesta jak soubor otevřít v nějaké aplikaci. Proč tak podivně, to se neptejte. 

Aby komplikací nebylo málo, tak může záležet i na tom, v čem jste si soubory stahovali. Chrome má například vlastní ukládání (do V mém iPadu -> Chrome) a podobně se to může dít i u jiné aplikace. Mají vlastní složky, o čemž málokdo tuší, že se děje.

TIP: Další tipy a triky pro iOS/iPad OS najdete v Jak na iPhone/iPad

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky