@365tipu

TIP#2232: Kde brát aplikace pro QNAP?

QNAP má aplikační “obchod” – App Center – ve kterém je slušné množství aplikací přímo od QNAPu (až na pár vyjímek, které jsou odjinud). Dost dobře si s nimi na delší dobu vystačíte a navíc je trochu jistější, že budou dělat co mají. Řada je kompletně zdarma, některé se kupují v podobě licencí. U placených bývá občas i trial, nějaké období zdarma. 

V Licence Center narazíte na další místo, kde se kupují aplikace – QNAP Software Center.  Budete tam ale hlavně mít přehled o tom co jste koupili. 

V Nastavení/Settings (ozubené kolečko vpravo nahoře) může přejít na záložku App Repository a přidávat další zdroje aplikací.

Qnapclub

Přidávají se pomocí URL – jedna možnost je www.qnapclub.eu  kde návod na přidání najdete přímo na jejich stránkách.  Qnapclub Storehodně širokou nabídku aplikací, ale tady už budete muset více zkoušet a také občas doufat, že to bude dělat co má. 

Qnapclub má ale jeden zásadní nedostatek, někdy na konci července 2022 prostě přestal fungovat a nefunkční byl více jak tři týdny. Bez vysvětlení, bez náhrady. Pak se zase rozeběhl, ale vysvětlení rovněž žádné. Výpadky jsou prostě běžné.

Přidání App Repository používají i některé aplikace jako takové. Usnadňuje to jejich instalaci i aktualizace. 

Na tom samém místě je možné i povolit instalaci aplikací, které nemají platný digitální podpis – něco co byste měli udělat pouze v okamžiku, kdy bezpeční víte co děláte.

Aplikace jako balíček odkudkoli

Do svého QNAP NAS ještě můžete dostat aplikace přímo – od někoho kdo je pro QNAP NAS vytváří, ale nemá je v App Center (někdy takto fungují i aktualizace, příkladem může být Plex). Instalace balíčku co jste si někde stáhli je App Center – vpravo nahoře je čtveřice symbolů se znakem “+” 

Virtualizace a Docker

Pokud na QNAPu budete používat virtualizaci nebo Docker (mrkněte na Docker Hub a QNAP balíčky), tak řadu aplikací můžete mít touto cestou. Prakticky cokoliv co existuje pro Linux. 

Další tipy pro QNAP

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky