@365tipu

TIP#2223: Ponechat na WordPress webu pouze aktivní šablonu nebo i jednu z výchozích? 

Předchozí aktuální výchozí šablona WordPressu je Twenty Twenty One (a nově čerstvě samozřejmě Twenty Twenty Two) a je to šablona, kterou byste na vašem webu ideálně měli nechat současně s šablonou, kterou používáte. Neměli byste ji tedy smazat, byť jakékoliv další nadbytečné není dobré na webu nechávat.

Děláte to proto, že pokud dojde k problémům s vaší vlastní šablonou a nebude ji možné použít, tak WordPress použije právě tuto výchozí a vy tak budete moci zobrazit obsah na webu. Výchozí šablonou se 2021 stala od verze 5.6 (a 2022 od 5.9) a nutno dodat, že WordPress výchozí (default) mění jednou ročně (proto můžete mít i Twenty Eleven, Twenty Twelve, atd).

Na webu nicméně můžete ponechat jako další i jinou šablonu než právě Twenty Twenty One či Twenty Twenty Two, v případě problémů s aktuální šablonou web prostě použije jinou dostupnou. Nebude-li k dispozici jiná? Naučíte se co je to WordPress White Screen of Death

Výchozí šablona je dobrá i pro testování – pokud podezíráte vaši šablonu z nějakých nepravostí, tak můžete šablonu přehodit na výchozí a odzkoušet zda problém není v šabloně. Výchozí šablony jsou velmi základní, navíc pocházejí přímo od WordPressu. Přehodit šablonu se navíc nemusíte obávat, po vrácení zpět bude vše v původním nastavení.

Z pohledu zabraného místa se u těchto výchozích míst také není čeho obávat, jsou velmi malé. Malé je i riziko bezpečnostní, WordPress své šablony velmi pečlivě hlídá a aktualizuje. 

Pokud si nevíte rady s tím kterou z výchozích ponechat, tak ideálně tu poslední – to proto, že bude nejvíce “pasovat” na aktuální WordPress. 

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky