TIP#2215: Herní křeslo CONNECT IT LeMans Pro CGC-0700-BK, black? Katastrofa (recenze)

Herní “žídle” od Connect IT jsem měl v paměti jako kvalitní a dobré. Jenže nevím co si mám myslet o poslední koupi. Tak trochu vynucenou rozpadem jiné židle a nutností rychle něco koupit, takže zrovna jen tenhle jeden kousek měli v Alze v Počernicích, kde jsme jeli okolo. 

Kýve se od samého počátku –  vůle středového uchycení nebo těžko říct kde se to bere, ale prostě se kýve.

Jedno kolečko z dvojice na jedné “noze” neustále upadává z osy. Vyřešil jsem to prozatím omotáním páskou, takže nepadá tak časo. Plus se dá samozřejmě koupit nové dvojkolečko, nebo se to dá jit reklamovat, ale nějak na to nemám sil a čas. 

Nohy jsou zespodu ostré a už se mi dvakrát podařilo říznout do nohy. 

Podpěrka ve spodní části zad nikdy nedrží tam kam si ji dáte, velmi rychle sjede až dolů k sedací ploše kde se navíc dostává do “čepu” mezi sedátkem a opěradlem. A fantasticky to skřípe. 

Ano, ta opěrka co ji propagují jako ergonomický nástroj. Nepoužitelná.

Páčka aretující sklon opěrky měla hned po vybalení prasklou umělohmotnou část. Naštěstí to drží pevně a člověk na to sáhne tak 2x za rok, že jsem to nechal být (a samozřejmě se mi hned p vybavelení nechtělo zase jet zpátky do Alzy). 

V recenzích na Alze  jsou pak k nalezení nějaké další věci:

Neskutečně vrže nemohu až tak potvrdit, ale jakmile ta “podzádová” věc sjede dolu, tak ano, neskutečně vrže.

malá výšková nastavitelnost vlastně mohu také potvrdit, ale až tolik mi nevadí. Křeslo je dost nízké (ostatně i v recenzi je Je dost nízká i na nejvyšší vysunutí), ale zvyknul jsem si. Výrobce (na produktovém listu na Alze) mimochodem uvádí 43-53 mm výška sedáku, maximum je ve skutečnosti 46 cm. 

otrasne stolicka a connect it robi tak strasne veci, ze si uz od nich nikdy nic nekupim je trochu ostré, ale začínám mít pocit, že na tom něco bude

Prosezená po měsíci je něco, co si postupěn začínám taky myslet. Sedím v tom nějaké dva týdny 

Bederní opěrka se obtížně posouvá a je nepříliš dobře provedená, spíše na škodu, spíše způsobuje bolest zad…  tedy něco co jsem psal výše

Opěrky pro ruce jsou dost nízko je vlastně také pravda, ale nějak mi to příliš nevadí. A stížnosti na to, že nejsou polohovatelné je spíš ukázka toho, že kupující si nepřečetli popisek produktu.

Závěr?

Herní křeslo CONNECT IT LeMans Pro CGC-0700-BK nekupovat a Connect IT by tenhle nedodělek měli přestat prodávat. 

Trochu děsivé je, že ještě v lednu 2022 tohle stálo pět tisíc. Aktuální cena je 3 309 Kč, ale i za tuto cenu to neodpovídá provedení a možnostem. 

TIP: Další recenze a tak najdete v Recenze a praktické zkušenosti