TIP#2202: Jak exportovat Apple Připomínky (Reminders)? 

Připomínky (Reminders) od Apple jsou typický příklad ekosystému od Apple. Aplikace se zmateným ovládání (na Mac OS neuvěřitelně) co je uzavřená – až tak, že v ní nenajdete žádnou možnosti exportu (natož Importu).

Pokud chcete někomu poskytnout informace z vašich Připomínek tak můžete sdílet/přidat přístup – ale příjemce, pochopitelně musí mít iPhone/iPad nebo Mac OS. 

Jedna užitečná možnost tu ale ještě je – na Mac OS Připomínky jde vytisknout do PDF (v menu je možnost Tisku, nesmíte se nechat odradit zdáním nutnosti vybrat tiskárnu, prostě klikněte na PDF s modrou šipkou  a pak na Uložit jako PDF).

Na iPhone/iPadu můžete zvolit Tisknout bez výběru tiskárny a kupodivu to bude znamenat tisk do PDF (Apple jsou vážně tragičtí co se uživatelské přívětivosti týče).

Sdílet v Mailu, dostupné ve stejné volbě na Mac OS, je jenom vytvoření PDF a odeslání e-mailem. 

Uložit do Web Receipts je něco, co po zvolení nic neudělá ani neřekne. Stejně tak Uložit na iCloud Drive – to ve skutečnosti prostě uloží PDF do iCloudu (ne, opravdu od Apple nechtějte aby aspoň řeklo “hotovo”). Při zkoumání zjistíte, že ona první “Web Receipts” volba dělá totéž, uloží jako DPF ale do Přijato z webu (v Připomínkách nedošlo k překladu).  Na iPhone/iPadu opět nehledejte.

Tisk (stále jsme na Mac OS) tiskne vybraný Seznam. Pokud byste chtěli vše co máte, tak vyberte Vše a pak tiskněte. 

Částečný export jde udělat také jenom na Macu – vyberete co chcete “exportovat” (třeba cmd+A) a poté použijete klasické Copy a Paste do (třeba) Poznáme/Notes. Použitelné to ale moc není – vše co jste označili se promění na text kde jsou dohromady smíchány texty připomínek i texty do nich přidané. 

Pokud jste tedy stále doufali, že existuje nějaký použitelný export Připomínek (Reminders), tak bohužel. Apple nic takového nenabízí. 

TIP: Návod pro Apple Reminders (Připomínky). Plus pokročilejší tipy a triky

Jde to nějak jinak? 

Můžete například zkusit TouchCopy pro přenos (nejenom) Připomínek na PC či Mac. 

Co ale také můžete je využít Zkratky/Sortcuts – tam můžete vytvořit zkratku co exportuje Připomínky. Případně, při troše štěstí, najdete už nějaké hotové (nebo můžete nějaké hotové upravit, třeba Reminders To Notes, Reminders2md a Reminders2CSV2)

Poslední kam se můžete vydat je jiná TODO aplikace, kterou lze napojit na Připomínky/Reminders a která umí případně export. 

TIP: Další tipy a triky najdete v  Jak na iPhone/iPad a  Jak na Mac OS