@365tipu

TIP#2156: Jak se na Mac OS odpojit od Wi-Fi bez vypnutí WiFi? Jak zobrazit více možnosti k aktuální síti? 

Možná to tak děláte pokaždé, když se chcete odpojit od nějaké Wi-Fi. Prostě Wi-Fi vypnete a tím se odpojíte. Ve skutečnosti to vypnutí ale můžete vynechat. 

Odpojení od Wi-fi sítě bez vypnutí Wi-FI? 

Přímo v základním pohledu po kliknutí na ikonku Wi-Fi v liště je možné kliknout na název či na ikonku vlevo od názvu aktivní sítě – odpojíte ji. 

Zobrazení více informací k aktuální síti? 

Podržte Alt (Option) a klikněte na Wi-Fi ikonku v liště (pokud ji nemá aktivní, tak rozhodně aktivujte) – výpis bude poněkud rozšířený (bude i pokud nejste připojeni k sítí).

Můžete tam Zapnout protokolování Wi-Fi, Vytvořit diagnostickou zprávu a Otevřít diagnostiku bezdrátové sítě. 

Uvidíte tam i název rozhraní a MAC adresu, pokud byste ji snad potřebovali. 

U připojené sítě jsou k dispozici detailní informace – IP adresa karty a směrovače, typ zabezpečení, BSSID, kanál kam jste připojení a kód země, síla signálu a šum, rychlost přeosu a v jakém režimu (802.něco) jede.

Zobrazen je i Index MCS (Modulation Coding Scheme) pro sítě kde je podporován a NSS (Number Of Spatial Streams) – v kolika streamech je spojení aktivní). 

Mimochodem, v Předvolby Systému/System Preferences -> Síť/Network není možné odpojit od připojené Wi-Fi bez vypnutí Wi-Fi jako takové. Stejně tak to není možné v Ovládacím centru/Control Center.

Další tipy pro Mac OS

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky