@365tipu

TIP#2100: Jak na WordPressu pomocí .htaccess přesměrovat starou doménu na novou?

Když jsem kdysi přesunul Justit.cz věci do Pooh.cz, tak to ještě běželo na WordPress.com. Takže stačilo přidat k Pooh.cz i doménu Justit.cz jako sekundární. A udělalo to přesně co jsem chtěl, cokoliv chtěl někdo navštívit na Justit.cz se přesměrovalo na Pooh.cz – a protože při importu zůstaly zachovány URL, tak seděly i adresy. 

Čerstvě jsem Pooh.cz přestěhoval na vlastní (na BlueBoard) a chtěl zachovat i toto přesměrování. Využil jsem toho, že si lze zprovoznit (až deset) více domén v jednom hostingu, takže jsme zprovoznil i Justit.cz a potřeboval, aby výše popsané přesměrování fungovalo.

Je to snadné (ale má to samozřejmě víc řešení) pomocí jednoho jediného řádku v .htaccess

Redirect 301 / https://pooh.cz/

Přesměrovat všechny, jenom ne mojí IP adresu

Jedna šikovná vychytávka v pokročilejší podobě je ta, že jsem si později na Justit.cz hodil testovací prázdný WordPress a nastavil přesměrování tak, aby při přístup z mé IP adresy k přesměrování nedošlo.

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REMOTE_ADDR} !^999.999.999.99
RewriteRule (.*) https://pooh.cz/$1 [R=301,L]

To 999.999.999.99 musíte nahradit vlastí IP adresou. Plus pooh.cz tou správnou cílovou doménou.

301 v obou případech je určení stavového kódu pro přesměrování. V tomto případě je to trvalé, takže proto 301 Moved Permanently (ne že by si z toho Google něco dělal). Kdyby to bylo dočasné, tak tam dejte 302 Found.

Další tipy ve kterých zjistíte jak na WordPress

TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Sžít se s Gutenbergem vyžaduje možná pár měsíců intenzivního používání. S čím jsem se ale osobně nesžil je absence “jedno klikacích” možností formátování – bytostně nenávidím, že pro (například) nadpis je … Pokračování textu TIP#2195: Chybí vám v Guttenbergu přístupnější možnosti formátování? Klávesové zkratky? Původní rychlé a efektivní ovládání? 

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky