@365tipu

TIP#2044: Co to na Mac OS znamená “Přemístěné položky/Relocated Items” a co s nimi? 

Možná jste na to narazili při aktualizaci na Mac OS 12 Monterey (nebo při jiné předchozí aktualizaci). Na ploše se vám objevily Přemístěné položky/Relocated Items – složka (respektive shortcut/odkaz na složku), ve které je i nějaký obsah, který zpravidla moc nechápete a ani nevíte odkud přišel. 

Uvnitř složky je sice soubor Co jsou to “přesunuté položky”?.pdf informující o tom, že při poslední aktualizaci nebo přesunu systému se některé soubory nepodařilo přesunout a nabízející postup co s nimi můžete dělat, ale pro většinu uživatelů jde od nepochopitelné instrukce.

Pokud váš Mac/MacBook funguje jak má, tak je možné tyto soubory smazat. Má to ale jeden háček, nemůžete smazat “složku” na ploše, protože to je jenom odkaz na skutečné místo.

Přemístěné položky se ve skutečnosti nacházejí v Macintosh HD -> Uživatelé/Users -> Sdílené/Shared a až tam dorazíte, tak možná překvapení uvidíte, že ja tam větší množství složek – “starší” Přemístěné položky se totiž postupně přejmenovávají a stále zachovávají

Pokud se tedy těchto “přemístěných” souborů chcete zbavit, tak to musíte udělat smazáním příslušných složek v Sdílené/Shared – smazání bude vyžadovat heslo a přesunete tím tyto složky do Koše, takže v nejhorším je můžete ještě nějakou dobu najít tam. Co smazání složek ale neudělá, je smazání složky (zkratky) na ploše, takže tu musíte smazat ručně.

TIP: Další tipy a triky pro Mac/MacBook najdete v  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky