@365tipu

AirPlay to Mac umožňuje sdílet na Mac/MacBook z dalších zařízení (Od Mac OS Monterey). Jak na to? 

Mac OS 12 Montery doplnil možnost aby se Mac/Mac Book stal příjemcem (nikoliv pouze vysílačem) pro AirPlay. Svůj počítač či notebook tak můžete využít jako reproduktor i displej pro rozšíření či zrcadlení. Funguje to z Mac na Mac, iPhone na Mac i iPadu na Mac – a jak přes Wi-Fi (ne pro Mac -> Mac, zařízení musí být samozřejmě na stejné), tak USB-C/Lightning kabel. 

Abyste mohli AirPlay to Mac používat tak je nutné funkčnost mít aktivní v Předvolby systému/System Preferences -> Sdílení/Sharing kde nově najdete položku Přijímač AirPlay/AirPLay Receiver (výchozí stav je zapnuto). 

Nastavuje se tam i kdo smí na váš Mac vysílat (aktuální uživatel ve výchozí podobě, případně všichni ve stejné sítí nebo kdokoliv) a je možné nastavit heslo. Což je pro všechny v síti či kohokoliv velmi vhodné nastavit. 

Z iPhone na Mac (například) je připojení jednoduché – v Ovládacím centru aktivujete Zrcadlení obrazovky/Screen Mirroring a vyberete si váš počítač. Na vašem Mac/MacBooku se takřka okamžitě objeví obsah displeje z iPhone – jde samozřejmě pouze o zrcadlení, na Mac/MacBooku nemůžete nic ovládat – přenáší se dění na displeji a zvuk.  Jediné co je možné je zrcadlení (vlevo nahoře) ukončit (funguje i Esc).  Výjimka viz níže.

Pokud máte reproduktory kompatibilní s AirPlay 2 tak je možné Mac použít jako další AirPlay 2 reproduktor i v rámci zvuku pro více místností. 

Při přehrávání YouTube se spuštěné video na displeji přehrává na plnou šířku, bez nutnosti otáčet telefon a jsou k dispozici ovládací prvky přímo na Macu.

Pokud chcete přenášet video/obrazovku bez možných záseků a zpoždění tak určitě využijte AirPlay přes kabel.

TIP: V  Jak na iPhone/iPad a  Jak na Mac OS najdete kupu dalších tipů

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky