@365tipu

TIP#1946: Je možné mít MacOS Dock na jiném displeji? Nebo na více displejích současně?

Pokud máte k Mac OS počítači/notebooku připojených více displejů (obrazovek), tak jste možná zjistili, že Dock je pouze na jednom z displejů. 

Špatná zpráva je, že Dock nemůže být na více displejich než na jednom, tom který nastavíte jako primární v Předvolby systému/System Preference – Displej/Display -> Monitor/Displej -> Uspořádání/Arrangements. Tam přetáhněte bílou objekt představující menu na displej, který chcete aby byl primární. 

POZNÁMKA: Pokud vám Předvolby systému neukazují ikonku Monitor/Displej tak pozor, možná je pouze skrytá. Viz Jak si přizpůsobit Předvolby systému/System Preference na Mac OS

Primární displej se stane domovem pro Dock a také se vám tam okamžitě přesunou okna, který byla na předchozím primárním displeji.  Menu se zobrazuje automaticky na všech displejích. 

Pokud se vám to nechce dělat přes Předvolby systému tak to můžete udělat pomocí kurzoru myši – umístěte ho na dolů na displej, který chcete mít primární a mírně popotáhněte dolů (bez stisknutí, jen tahem). V dřívějších verzích Mac OS bylo nutné dvakrát rychle zatáhnout.

Pokud byste chtěli mít Dock na více displejích, tak musíte jít po nějakém alternativním řešení. Možnosti najdete v Jaké jsou alternativy pro Dock v Mac OS

TIP: V  Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac/MacBook

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky