TIP#1862: Jak si přizpůsobit Předvolby systému/System Preference na Mac OS

Předvolby systému vlastně dost nenávidím. Záhadně uspořádaná kolekce ikonek, třídění není podle abecedy, neznámo proč rozdělené navíc do dvou (či více) skupin. Když mám najít určitou věc, tak projedu většinu ikonek, než se mi to podaří. Než si vzpomenu, že by bývalo lepší a rychlejší to napsat do vyhledávacího políčka vpravo nahoře ( Jak najít určitou věc v Předvolby systému (System Preferences) na Mac OS ). Nebo, ještě lépe, to zkusit přes Spotlight.

Paradoxně se Předvolby systému dají přizpůsobit – jenže na to přijdete jenom tak, že začnete zkoumat menu. Pak totiž v Zobrazení/View najdete Vlastní/Customize a to vám umožní vypnout ikonky, které mít v Předvolbách systému nechcete.

Prostě zrušíte zaškrtnutí u ikonky. Uložit to pak musíte opět ve Zobrazení/View. Odstraněné ikonky můžete kdykoliv vrátit zpět stejným způsobem – navíc zůstávají dostupné pro vyvolání v Zobrazení/View.

V Zobrazení/View ale také ještě najdete Uspořádat podle abecedy/Organize alphabetically a dosáhnout tak toho, že Předvolby systému/System Preferences budou konečně utříděné použitelnějším způsobem.

Vrátit zpět volbou Uspořádat podle kategorií/Organize by category.  Dobré na abecedním uspořádání je, že to zruší i rozdělení do kategorií.

TIP: V  Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac OS