TIP#1823: Kde ve Facebooku najdu faktury za reklamu?

Facebook už pár let vystavuje faktury za reklamu, kterou jste si v něm zaplatili. Musíte si pro faktury ale chodit a stahovat je. Dělá se to přes Business Manager nebo Ads Manager. Což jsou jedny z nejpodstatnějších věcí, do kterých Facebook komplikuje vstup už tím, že nikde nenajdete použitelný rychlý odkaz.

TIP: Jak vytvořit profil ve Facebook Business Manager? Jak vytvořit další profil?

Naštěstí tohle není tak složité – adresa pro Business Manager (BM) je business.facebook.com (pokud jich máte víc, tak vyberte ten správný).

Složitější už je dostat se k fakturám – musíte totiž vědět, že nalevo nahoře kliknete na 3×3 tečky pro vyvolání menu a tam najdete Vyúčtování/Billing.  Pokud byste už náhodou byli v Ads Manageru tak postup je stejný – 3×3 tečky vlevo nahoře.

Z BM se tak dostanete do Ads Manageru (můžete i přímo přes tento odkaz) a pokud máte více BM či Ad účtů, tak zkontrolujte, zda zůstal výběr správně. Na tomto místě budete moci stáhnout faktury (Download All Invoices).

Vyberte si měsícPosledních 30 dní/Last 30 days musíte nahradit správným rozsahem (můžete vybrat i Poslední Měsíc/Last month) – dělá se to kliknutím na počáteční a koncové datum a poté kliknutím na Update.

Tím získáte přehled faktur v daném období a stačí kliknout na Stáhnout všechny faktury/Download All Invoices. Máte na výběr PDF s přehledem (což do účetnictví stačit nebude) nebo jednotlivé faktury (v ZIP souboru).

V získaném souboru je pro každý měsíc zpravidla vždy víc faktur (v PDF) – někdy jich může být i několik desítek. Zcela běžně se totiž Facebook zblázní a bude posílat fakturu po útratě (třeba) deseti dolarů/euro.

TIP: Pokud chcete přínou adresu na faktury (transakce), tak je to business.facebook.com/ads/manager/billing/transactions/ 

Pokud ale máte více BM (nebo jste ve více Ad Managerech), tak vždy musíte (vlevo nahoře) vybrat ten ze kterého chcete získat faktury.

Pokud byste hledali Nastavení plateb/Payment Settings tak  je to vidět vpravo nahoře. Nastavuje se tam platební metoda (a přidává platební karta) a určuje výše limitu