Když už svítilnu (baterku pro nás starší) tak nějakou trochu chytrou – IMALENT DN70 (recenze)

Za mých mladých časů bývávaly svítilny (říkali jsme jim baterky, ale to není správně) dost bídná záležitost. Na placaté baterie či velké buřty, byla v tom klasická žárovka, která nejen že pořádně nesvítila, ale když jste s tím někde trochu praštili, tak se rozbila. O nějaké to vodotěsnosti se také dalo jenom zdát. Jenže, doba se mění a dnešní svítilny jsou vlastně nějak tak „trochu“ chytré. Dost možná stejně směřují k tomu, že se budou dát propojit s vaším mobilním telefonem a chytré budou opravdu.

Čerstvě z GearBest.com dorazila IMALENT DN70 Rechargeable Torch  –  BLACK 207178 – chtěl jsem se na ni podívat, protože mě zlákala vysokou svítivosti (nezklamali, fakt tomu tak je), slušnou kapacitou nabíjecí baterie (4500 mAh 26650 Li-ion, 3.7 V, do 50 h svícení), kterou je navíc možné nabíjet přes klasický microUSB konektor. Něco do čeho je totiž potřeba kupovat baterie je poněkud nepraktické, byť LED svítinily mají ještě jednu zásadně dobrou vlastnosti proti běžným, podstatně nižší spotřebu.

imalent-DN70.jpg

Tenhle sympaticky velký (tedy spíše malý) kousek dokáže 3800 Lm/26300cd/6500K až na (alespoň to uvádějí) vzdálenost 300-400 metrů.

Má dvě ovládací tlačítka – pravé umožňuje vybrat intenzitu světla (delší podržení vypne a svítilna si pamatuje jak naposledy svítila, čtyři úrovně – 20, 300, 2500 a 3800 lumenů) a levé buď můžete podržet pro svícení dokud držíte, nebo dvojitým stiskem cyklit mezi stroboskopickými efektem/majákem/SOS. Mezi tlačítky je OLED displej indikují kolika lumeny právě svítíte nebo (při krátkém stisku levého) kolik voltů má baterie a jak probíhá nabíjení..

Do dvou metrů je to vodotěsné (IPX-8), hlídá si to teplotu (přehřátí), LED by měla vydržet až 50000 hodin svícení. Samotné tělo baterie je hliníkové slitiny ve velmi příjemné a dobře uchopitelném provedení – váha je 116 g a velikost 11.30 x 3.80 x 3.80 cm. Součástí dodávky jsou dva extra těsnící kroužky, pouzdro (připnutelné i na opasek) a kroužek na ruku. Nechybí ani baterie (pro zprovoznění rozšroubujte a odstraňte izolační kroužek) a nabíjecí kabel.

2018-02-12 18_47_22-IMALENT DN70 Rechargeable Torch -$109.95 Online Shopping_ GearBest.com.png

Nutno dodat, že na „obyčejnou“ svítilnu má tahle od IMALENTu velmi sympatické balení. Takové, na které jste spíše zvyklí z dražších mobilních telefonů.

Praktické zkušenosti? Na plný výkon (3800 lumenů) počítejte s tím, že se bude hodně zahřívat a termopojistka se ukazuje jako praktická. Budete si muset trochu zvyknout na tlačítka, nijak výrazně nevystupují, ale podle hmatu se dají najít. Neuškodilo by více možných úrovní svícení, ale nemůžete mít prostě všechno. Nabíjejte z nějakého silnějšího USB zdroje (asi jako když chcete nabíjet tablet, nikoliv mobilní telefon).

Mimochodem, na Amazon.com vesele uvádějí, že tohle do Česka nedodávají. Takže zkuste GearBest.com, ten s tím problémy nemá – IMALENT DN70 Rechargeable Torch  –  BLACK 207178. A co navíc, mívají to v CZ skladu (GW5). Ceny se pohybují okolo 100 USD.