V předchozím tipu (Jak z konference posílat foto, video i texty na více sociálních kanálů?) jste se mohli naučit, že stačí na mobilní telefon (co nemusí mít ani SIMku, vystačí si s WiFi nebo použijete mobilní připojení v jiném zařízení) přidat Instagram a s pomocí napojení na další sociální sítě a za velké pomoci IFTTTu ho můžete využít třeba pro „živé zpravodajství“, třeba, z konference. Pro něčem takovém, vám ještě v mobilu zůstane spousta fotografií a videí. Ty jste sice odeslali na sociální sítě, ale možná je chcete snadno dostat do počítače.
Pro tohle doporučím jednoduché řešení v podobě té, že si do onoho mobilního zařízení přidáte váš oblíbený software pro cloudové úložiště. V tomto případě to bude Dropbox, ale může to být klidně Box.net či OneDrive, ale můžete se spolehnout i na Google Drive (viz Velký přehled cloudových úložišť). Osobně ale prostě dávám přednost Dropboxu, takže si to vysvětlíme na něm. A cloudovou službu proto, že rovnou zajistí případnou dostupnost pro další členy týmu či další lidi a bude stále synchronizovat obsah (tam i dle potřeby zpět), což vám připojení k počítači a stažení fotek nezajísti.
Pokud jste nastavili Instagram tak aby ukládal i původní fotku, tak budete mít v mobilu (a následně v počítači) jak originál, tak fotku vloženou na Instagram, tedy tu co prošla filtrací a úpravami.
Přidejte si Dropbox, nastavte a je to
Dropbox si klasicky stáhnete z Google Play či App Store a máte dvě možnosti – založení nového účtu (což můžete udělat pod e-mailem, který jste už použili pro založení Instagramu) nebo si do zařízení připojit váš obvyklý Dropbox. To druhé bude mé řešení, protože fotky z nového zařízení chci dostat do Dropboxu, který už používám (na počítači, na notebooku, na tabletu s Windows 10, na iPadu, v mobilním telefonu).
TIP: S pomoci IFTTT by také bylo možné si nastavit, že každá pořízená fotka se nahraje i na Dropbox. Ale tohle je už zbytečné svěřovat oklikou IFTTTu, když je to možné nechat na přímo. Ale může se to hodit, pokud fotky chcete odesílat ještě někam jinam a nemuset nic řešit.
Po instalaci spustíte Dropbox a přihlásíte s existujícím účtem a zapnete „Camera upload“ a necháte zapnutá i videa. Protože i ty chcete přenášet. A Dropbox se už postará, že vše co na tomto zařízení vyfotíte, bude přeneseno „do cloudu“. A jak už bylo naznačeno výše, bude to dělat i v budoucnu. Pokud máte mobilní datové připojení, tak můžete synchronizaci omezit jenom pro připojení přes WiFi, což je docela dobrý nápad.
Další výhoda je, že pokud budete chtít (jako já) použít toto zařízení i pro nějaké screenshoty, tak i tady Dropbox udělá totéž – vše vám přenese do obvyklého místa, se kterým jste zvyklí pracovat. Stejně tak můžete Dropbox použít i pro dostávání dalšího obsahu z tohoto „pracovního“ mobilu, ale také to jde použít opačně, cokoliv budete mít v Dropboxu, snadno dostanete do mobilu.
TIP: Pokud byste se vydali cestou samostatného (nového) účtu v Dropboxu, tak by bylo snadné tam přenesené soubory dostat do vašeho klasického – stačilo by nasdílet složku z nového Dropboxu do vašeho klasického. Mělo by to nakonec i výhodu v tom, že byste si ji mohli ve svém klasickém Dropboxu odlišit. Je na vás, které řešení vám bude víc vyhovovat.
Poznámka: Výše popsané samozřejmě předpokládá, že si Dropox pořídíte (nebo již máte) také do počítače (či počítačů). Tam se totiž soubory nahrané z mobilu budou automaticky synchronizovat a budete je mít přístupné vlastně „skoro“ okamžitě (tedy „skoro“ bude záviset na rychlosti internetových připojení a množství souborů).