@365tipu

TIP#022: Klout.com je dobrý pro ego, ale také pro některé praktičtější věci

Klout.com – www.klout.com – byl a je jeden z mnoha systému pro „výpočet“ vlivnosti lidí/účtů na sociálních sítích. V zásadě dělá to, že podle proprietárního algoritmu určuje, jak je daný člověk/účet vlivný, osobně bych ale spíše řekl, populární. Zásadní součástí algoritmu samozřejmě je to, jak často účet (účty) publikují, jakou vyvolávají odezvu (komentáře, líbí/hvězdičky, sdílení/retweety), kolik dalších účtů je sleduje.

POZNÁMKA: Klout končí 25. května 2018 a nikoho to nemohlo překvapit, poslední minimálně dva roky se v této službě nic nedělo.

klout-measure

Klout.com můžete samozřejmě použít pro případné posílení (nebo zabití) vlastního ega. To uděláte tím, že se tam přihlásíte, založíte si tam účet, přidáte si tam všechny své sociální sítě a pár dní počkáte. Pokud se vaše skóre bude pohybovat nad sedmdesát, tak jste výjimeční. Pokud se bude pohybovat nad 40 (to @365tipů dostalo hned po přihlášení), tak je to zcela normální. Pokud pod, tak je otázka, co si o tom myslet – nejspíš to, že jste na sociální sítích málo aktivní.

klout-overview

Výhoda Kloutu je ale v tom, že vám umožňuje objevovat zajímavé (vlivné, populární) lidi a také obsah. Právě na obsah se totiž Klout pokouší od loňského roku přeorientovat – tedy v tom, že vám bude doporučovat co máte sdílet (protože to sdílejí jiní lidé) a vy to budete využívat. Což se, pokud zatím nemáte dostatek zdrojů, může docela hodit.

DŮLEŽITÉ: Jako všechny „žebříčky“, i tenhle je nutné brát s velkými rezervami.  Skutečně něco MĚŘIT podle toho nejde. A ne nadarmo se podobné věci označují jako „e-peen“ (co je tím míněno si určitě dokážete dohledat v Google´).

Co ještě dodat ke Kloutu?

2015-11-25 19_34_18-Klout _ Be Known For What You Love
Takovýto Klout má @365tipů v listopadu 2015. Není špatný, ale příliš vysoký nikdy nebude. Není dost sociálních profilů a ty co jsou, nejsou nijak enormně aktivní.

Klout nicméně není jenom žebříček a zbytečnost, dá se najít leccos, k čemu je využitelný – třeba viz tip Kdy nejlépe vkládat příspěvky na sociální sítě? Klout, Followerwonk a další poradí.

Co je ale podstatnější, Klout není jediný. Pomůcek na určování významu/popularity účtů je víc. Řeč je o tom v Klout.com není jediný – další pomůcky pro hledání vlivných účtů na sociálních sítích a všechny podobné nástroje mají dobré využití když hledáte influencery (vlivné lidi).

Kloutu už dlouho „být žebříček“ nestačí, takže se snaží stát nástrojem pro objevování obsahu a také zveřejňování obsahu na vaše sociální sítě. Proto vám může doporučovat nejenom další „podobné“ účty, ale také obsah, který je hodně sdílen.

 

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky