@365tipu

TIP#2090: Jak na iPhone/iPadu změnit snímkovou frekvenci pro natáčení videa? 

Chcete na iPhone natáčet profi video s 60 fps (snímky za sekundu) místo obvyklých 24 či 30? Ovlivnit to můžete tím, jaký druh videa natáčíte a nastavitelné je to v Nastavení. Až se tím začnete zabývat, tak ale zvažujte pro jaký účel video chcete – pokud je to jen pro nějaké to video blogování tak bohatě postačí 30 či dokonce zmíněných 24 fps.

Změnu najdete v Nastavení/Settings -> Fotoaparát/Camera. Hned na počátku najdete možnost nastavit Záznam videa/Record Video a Record Slo-mo (druhé jmenované tam být nemusí, záleží od modelu). 

Pak už jen stačí kliknou a vybrat odpovídající nastavení/kombinaci. Nezapomeňte, že čím vyšší snímková frekvence a rozlišení, tím větší bude výsledné video. A to jak s ohledem na ukládání v zařízení tak pro případné nahrávání někam dál.

Od iPhone 11 výše (a u novějších iPadů) je možnost přepnutí i přímo v aplikaci Fotoaparát/Photo – v pravém horním rohu je přepnutí mezi HD a 4K a volba snímkové frekvence. Funkční od iOS 13.2, v předchozích verzích je tam jenom vidět co je nastaveno 

TIP: Další tipy a triky hledejte v  Jak na iPhone/iPad

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky