@365tipu

Využijte iPhone či iPad pro „scan“ dokumentu na Mac/MacBooku

Tahle vychytávka patří mezi ty hezké věcí, které Apple umožňuje díky integraci jablečných zařízení. Pokud potřebujete na Macu/Macbooku naskenovat či vyfotit něco do nějakého dokumentu, tak k tomu můžete využít váš iPhone.

Samozřejmě musí obě zařízení mít stejné Apple ID, funguje to od Mojave/iOS 12 dále, musí být aktivní Bluetooth a Wi-Fi (a obě zařízení na stejné WiFi, tedy opět zbytečné omezení).  Navíc musíte používat dvoufaktorové ověření vašeho Apple ID. A samozřejmě povolené Handoff (Součást Continuity funkčnosti) a obě zařízení musí být blízko.

Můžete si to vyzkoušet třeba v Mailu či Poznámkách, ale bude to fungovat i v pár dalších aplikacích (Finder, Poznámky, KeyNote 8.2 a pozdější, Numbers 5.2 a pozdějí, Mail, Pages 7.2 a pozdější, Messages, TextEdit). V dalších už ovšem ne.

Tam kam chcete něco dostat z mobilu control-klikněte (pravý klik) a vyberte Import from Phone or iPad -> Scan Documents případně Take Photo pokud chcete něco jenom vyfotit. Pokud máte iPhone a iPad, tak si můžete i vybrat, ze kterého zařízení to má být.

Scan dokumentu je samozřejmě PDF.

Mimochodem, to že jste na špatné Wi-Fi se dozvíte až poté, co jste už na telefonu/tabletu udělali scan či fotku, ale na počítači vám to řekne „Ze zařízení XXX nelze importovat. Zařízení je odpojené„. Nic přitom Apple nebrání, aby to šlo přes iCloud.

Tuhle chybu vám to ale bude klidně hlásit i v okamžiku, kdy jste na stejné Wi-Fi. A je i dost jisté, že nepřijdete na to jak to rozeběhnout.

Pomoci může, jak už to tak bývá, restartování obou zařízení, ale ani to nezaručuje funkčnost. První co ale zkuste je na Mac OS vypnout a zapnout Bluetooth. Velmi často to pomůže.

Pokud se v control+kliknutém menu vůbec potřebná volba neobjevuje, tak opět zkuste vypnout/zapnout Bluetooth či restart zařízení.

TIP: V  Jak na iPhone/iPad a  Jak na Mac OS najdete spoustu dalších tipů

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky