@365tipu

TIP#1882: Jak odemknout váš iPhone pomocí Apple Watch, když máte roušku. Je to bezpečné?

Apple 26. dubna uvedlo iOS 14.5 kde jednou ze změn pro iPhone (X a novější) je možnost odemknout telefon pomocí Apple Watch. V PR je to podáváno jako „odemykání iPhone, i když máte roušku“ – Apple totiž udělalo to, že pokud opravdu máte roušku, tak přes Apple Watch jde obejít právě otevření obličejem. Háček to samozřejmě má, ale o tom o nějaký ten odstavec dále.

Aktivaci nové funkce najdete v Nastavení/Settings -> Face ID & Passcode kde je nová volba Unlock with Apple Wqatch. Stačí zapnout a vše začne fungovat. Pochopitelně tedy za předpokladu, že na telefonu budete mít iOS 14.5 a stejně tak budete mít aktualizované hodinky (na WatchOS 7.4). Plus pro aktivaci je nutné aby hodinky byly na vaší ruce, chráněné Passcode (logické).

Měli byste vědět, že telefon detekuje přítomnost roušky na obličeji – samozřejmě ne na vašem obličeji, prostě na jakémkoliv obličeji. A také to, že na hodinkách není vyžadována žádná akce – váš telefon se prostě odemkne, pokud jsou vaše Watch odemčené a v dostatečné blízkosti. 

To že došlo k odemčení se nicméně na hodinkách dozvíte a je možné telefon z hodinek uzamknout kliknutím n „Lock iPhone„.  Odemknout telefon také nemůžete když na vás „nevidí“ – opravdu musí dojít k detekci „obličeje s rouškou“

Pokud tedy  budete mít na paměti výše  uvedené „riziko“, tak si odemykání hodinkami aktivujte. Pokud chcete silnější ochranu telefonu, tak ne.

TIP: Další tipy a triky pro iPhone, iPad a Apple Watch najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky