@365tipu

TIP#1877: Alt nebo Option? Proč se Apple nedokáže rozhodnout, jak tu jednu klávesu nazvat?

Pokud máte (například) Mac Book Air 2020 tak na klávesnici je mezi control ^ a command ⌘ klávesa s nápisem option ⌥ (a samozřejmě taky na pravé straně, vedle command – Může tam ale nebýt, to je další zmatek). Pokud máte ale Mac Book Air z nějakého předchozího roku, tak tam možná option nenajdete, místo toho je tam klávesa alt.

Těžko říci, proč v tomhle nemůže Apple mít jasno, když už tedy přejmenovalo klávesy, které všude jinde najdete na PC – každopádně alt je totéž jako option a prostě si na to musíte zvyknout. Jeden z důvodů tohoto zmatku může být, že ve Velké Británii Apple mělo v oblibě prodávat klávesnici s option zatímco jinde ve svět s alt.

Jeden další možný důvod je totiž ten, že alternative je významově vlastně totéž jako option – a podle toho jakou angličtinou žijete, tak jedno ze slov má přednost a druhé je méně používané.

TIP: Klávesové zkratky pro Mac OS (MacBook a Mac) a velké srovnání s těmi s Windows

Někdy v devadesátých letech to vypadalo, že Apple neví kam se vydat, takže tehdejší provedení mělo na jedné klávese jak Alt tak Option (a ano, s velkým počátečním písmenem, zatímco poslední roky je počáteční písmeno malé).

Každopádně, až budete na Mac/MacBook klávesnici hledat alt či option tak to vždy bude klávesa mezi control a command. To je jediná jistota.

TIP: další tipy a triky pro Mac OS najdete v  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky