@365tipu

Spustit více aplikací do multitaskingu (od IOS 11) je možné i bez použití Docku, přímo z plochy iPhone či iPadu

K tipu Nový Dock v iOS 11. Jak s ním zacházet. Co si možná vypnout. A co má společného s multitaskingem se na Twitteru ozval Jirka Šebek s tím, vyvolat multitasking je možné i z plochy. Možná vám bude chvíli trvat než to dokážete nacvičit, ale pak už je to snadné.

Chcete-li z plochy v iOS 11 spustit multitasking více aplikací, tak popadněte (chyťte) první aplikaci (její ikonu na ploše)- bude se vám ale často stávat, že vstoupí do mazacího režimu (křížek vlevo nahoře). To chycení musíte totiž udělat tak, jako byste ji chtěli přesunout mezi plochami (to znáte už z předchozích verzí iOSu).

Zatímco ji stále držíte, tak spusťte další aplikaci prostým kliknutím na její ikonu – tím se vám otevře a nyní  můžete tu první (kterou ještě stále držíte) odpovídajícím způsobem „položit“ na právě spuštěnou – at už jako overlay (odkládání někam více doprostřed, zůstane „nad“ spuštěnou) nebo v „split“ režimu (odkládání na kraj, budou spuštěné vedle sebe).

Bohužel není jasné co půjde, například aplikace Facebooku neumožňuje „split“ režim ale pouze „overlay“ podobu. Tohle budete prostě muset vždy vyzkoušet.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky