Spustit více aplikací do multitaskingu (od IOS 11) je možné i bez použití Docku, přímo z plochy iPhone či iPadu

K tipu Nový Dock v iOS 11. Jak s ním zacházet. Co si možná vypnout. A co má společného s multitaskingem se na Twitteru ozval Jirka Šebek s tím, vyvolat multitasking je možné i z plochy. Možná vám bude chvíli trvat než to dokážete nacvičit, ale pak už je to snadné.

Chcete-li z plochy v iOS 11 spustit multitasking více aplikací, tak popadněte (chyťte) první aplikaci (její ikonu na ploše)- bude se vám ale často stávat, že vstoupí do mazacího režimu (křížek vlevo nahoře). To chycení musíte totiž udělat tak, jako byste ji chtěli přesunout mezi plochami (to znáte už z předchozích verzí iOSu).

Zatímco ji stále držíte, tak spusťte další aplikaci prostým kliknutím na její ikonu – tím se vám otevře a nyní  můžete tu první (kterou ještě stále držíte) odpovídajícím způsobem „položit“ na právě spuštěnou – at už jako overlay (odkládání někam více doprostřed, zůstane „nad“ spuštěnou) nebo v „split“ režimu (odkládání na kraj, budou spuštěné vedle sebe).

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Bohužel není jasné co půjde, například aplikace Facebooku neumožňuje „split“ režim ale pouze „overlay“ podobu. Tohle budete prostě muset vždy vyzkoušet.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS