@365tipu

TIP#520: Co vám pomůže ve sledování noční oblohy a astronomických událostí?

Čas podívat se někam jinam, než na obvyklé internetové, sociální či marketingové tipy. Zvednout hlavu a zahledět se na oblohu. Pár tipů na online služby či aplikace, které vám pomohou odhalovat vesmírná tajemství. Některé z nich jsou hodně zajímavé, najdete tam dokonce i nějakou tu augmentovanou realitu a spoust dalších vychytávek.

Sky at Glance www.skyandtelescope.com/observing/sky-at-a-glance/ – je web patřící k Sky & Telescope a rozhodně nemůžete prohloupit, pokud přesně tohle přidáte do svého arzenálu.

Heavens Above www.heavens-above.com/ – najdete na webu i v Androidu.

Numerous – numerousapp.comje aplikace pro iOS i Android slouží k sledování událostí, které se blíží. Aby vám žádné neunikly.

Skymaps skymaps.com/downloads.html – je vynikající cesta jak si vytisknout vše potřebné. Ano. Vytisknout!

miniscopeappoutside.jpg

NASA SkyCal eclipse.gsfc.nasa.gov/SKYCAL/SKYCAL.html – bude váš vlastní kalendáře událostí na obloze.

NASA má aplikace i pro iOS a Android, které se netýkají oblohy, ale misí a aktivit této vesmírné agentury. A snad už víte, že mají i nádherné kolekce fotografií.

A když už jsme u družic a podobných věcí, tak ISS Detector pro Android vám řekne, kdy na vámi přeléta Mezinárodní vesmírná stanice.

Satellite Augemented Reality pro Android vám pomůže s hledáním těch ostatních věcí létajících po obloze.

2016-06-03 07_20_01-Google Sky.png

Google Sky www.google.com/sky/ – je taková nejzákladnější klasika. Prohlížečová mapa. A nejenom oblohy, ještě je Google  Moon a Google Mars. Případně si pro Android ještě opatřete Sky Map, což je původní Google Sky Map.

Star Chart můžete mít pro iOS i Android a umí augmentovanou realitu, cestování časem i prostorem a za nějaký ten peníz získáte další pokročilejší funkce.

Night Sky Lite pro iOS a Android je určená hlavně k dívání se na oblohu. Zajímavá může být tím, že se od tamní komunity můžete snadno dozvědět to podstatné, na co byste se kdy mohli chtít dívat.

SkyView Free je jenom pro iOS a najdete zde další využití augmentované reality.

GoSky Watch Planetarium je pouze pro iPad, což je hlavně proto, že potřebuje velký displej. A jak název napovídá, může to být vaše malé domácí planetárium.

screen800x500.jpeg

SkEye Astronomy pro Android můžete napojit k vašem teleskopu, tedy samozřejmě pokud to půjde. A poradí vám, kam ho zaměřit.

Star & Planet Finder pro iOS vám se správným zaměřením pomůže, byť k teleskopu připojit nejde. Budete se dívat skrz mobil a s využitím GPS a kompasu vám prozradí, kam se máte dívat.

Je zcela jisté, že existují řady dalších online služeb a aplikací pro tento účel, berte výše uvedené jako malou ochutnávku, která vám pomůže najít i ty ostatní. Případně, pokud nějakou aktivně používáte a není uvedena, dejte vědět. Doplníme.

Pár tipů od čtenářů po vydání

 

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky