@365tipu

TIP#1869: Jak na Mac/MacBooku změnit profilovou fotku k Apple ID

Možná jste na to už zapomněli, ale na Macu/MacBooku v Předvolby systému/System Preferences je vlevo nahoře profilová fotka k vašemu Apple ID (opravdu k Apple ID, ne pouze pro váš Mac).

A můžete ji zde velmi snadno změnit. Objevuje se v řadě aplikací, například iCloudu, Messages/Zprávy (kde je ale možné nastavit samostatnou fotku), Kontakty/Contacts, Pošta/Mail takže si tam nedávejte něco, co by mohlo někoho další uvést poněkud do rozpaků.

Vv Předvolby systému/System Preferences klikněte na profilovou fotku (možná ji máte prázdnou, takže tam bude jenom silueta). Zobrazí se dialog pro nalezení fotky, bohužel je to dost originální pojetí, které neumožňuje hledat a navíc je dost zásadně pomalé. Ideální tedy je si připravit předem fotku a uložit ji ve Finderu tak, abyste ji zde snadno našli. Vaše Selfie mimochodem jsou pod Alba -> Selfie.

Pak už je stačí vybrat fotku, podívat se na náhled (můžete upravit náhled) a novou fotku uložit. Změna se projeví i na všech dalších zařízeních, kde jste přihlášení.

TIP: Další tipy a triky pro Mac/MacBook najdete v  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky