TIP#2182: Katalogy českých podcastů aneb kde objevovat podcasty? 

Co jsou podcasty určitě, ale kdyby přeci jen ne, tak můžete odskočit do Jak poslouchat podcasty? A co to vlastně ty podcasty jsou?

Je tam i část odpovědi na položenou otázku, kde objevovat podcasty. V  té základní podobě k tomu totiž můžete využít podcastové aplikace  – Apple Podcasty. Google Podcasts, Spotify a samozřejmě i další tam zmíněné. 

Má to ale jeden háček, zpravidla se tam vůbec nedají, nebo jen obtížně, hledají české podcasty. Často také chybí nějaká kategorizace, tedy možnost hledat podcasty věnující se určitému tématu/oblasti. 

Na českém Internetu je pár služeb, které ale můžete použít právě pro hledání českých podcastů a mají i určitou podobu kategorizace. 

www.podcasty.infoposlouchací platforma, katalog alespoň s kategoriemi, ale minimem informací o tvůrcích. A bohužel enormně pomalé, až prakticky nepoužitelné. 

TIP: Proč prakticky vůbec neposlouchám podcasty? A proč podcasty zůstávají niché

ceskepodcasty.cz – další poslouchací platforma, od Dana Tržila. Je tu základní kategorizace a hledání, není tu moc informací o tvůrci. 

Většinou jde o poslouchací služby, katalog je tak nějak možná i vedlejší efekt. Pokud navíc chcete o samotných podcastech (či tvůrcích) nějaké informace, tak tam nebývají. Zpravidla tak maximálně odkaz na web. 

www.audiolibrix.com/cs/Podcast je možná opravdu největší (jak tam píší) a zahrnuje i slovenské. Klasicky zaměřený na poslouchání. 

talk.youradio.cz/porady další variace na poslouchací platformu. Nenajdete tu žádné profily a kontakty, takže asi nejslabší. 

ceskypodcasting.cz opět poslouchací, zbytek jako ostatní – popisek, web. 

Podcasty.cz respektive podcasty.seznam.cz – dost zvláštní tím, že to funguje neuvěřitelně pomalu, ale opět další poslouchací nástroj. 

Víte ještě o nějakém katalogu českých podcastů? Dejte vědět.

Další podcastové tipy