@365tipu

TIP#1765: Jak na Macu najít složku Library/Knihovna a čím je důležitá?

Složka Library je jedna z těch co před vámi Mac OS schovává a má k tomu důvod v tom, že do téhle složky míří nastavení pro všechny aplikace a případné zásahy tak mohou způsobit problémy. Navíc obsahuje i různé konfigurační soubory pro samotný systém.

POZOR: Apple má zvláštní nápad v přejmenování názvů složek, takže pokud máte Mac OS nastavený na češtinu, tak vše kde je níže uvedeno Library musíte brát/použít s Knihovna

Ve Finderu se do Library můžete dostat přes Otevřít/Go menu – je tam uvedená  pokud při kliknutí na Otevřít/Go podržíte Option.

Přímo se do Library dostante ve Finderu pomocí Otevřít/Go -> Otevřít složku/Go to Folder a vložením „­~/Library“ – což je ostatně také cesta k Library z příkazové řádky.  Bude to fungovat i jako „~/Knihovna“

Library se při brouzdání ve Finderu neobjevuje (je to jedna ze skrytých složek) takže si buď musíte zapnout zobrazování skrytých složek nebo použít Command+Shift+. (tečka).  Tu zkratku co mimochodem v českém Mac OS nefunguje (protože zobrazuje stavový řádek).

TIP:  Jak se v Mac OS dostat k souborům? také řeší zobrazování skrytých souborů a složek

Trvalé zapnutí zobrazování Library by mělo být možné i ve Finderu přes Zobrazení/View -> Volby zobrazení/Show View Options (Command +J) kde najdete Zobrazit složku Knihovna/Show Library Folder. Library se pak objeví i v Go menu a také ve vaší domácí Home složce. Záleží ale na tom, kdy si tuto volbu vyvoláte – aby to tam bylo udělejte to ideálně při zobrazené vaší domovské složky.

V Terminalu se do Library dostanete snadno pomoci „cd ~/Library“  (tady Knihovna použít nejde).

TIP: V  Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky