@365tipu

TIP#771: Rychlé vymazání cache v Chrome? Jde to i bez klikačky v Nastavení

Možná by neuškodilo, kdyby Google ono menu, které je možné vyvolat pravým myšítkem na Reload (Načíst tuto stránku znovu) tlačítku pokud máte otevřené vývojářské nástroje (ty se ve Windows například otevírají F12 jak možná víte) prostě nechal běžně dostupné.

To že Ctrl+R/F5 (kliknutí na Načíst tuto stránku znovu) prostě načte zobrazenou stránku znovu určitě víte. Nové nahrání ale využije to co si prohlížeč pamatuje (má uložené v cache) a jen se zeptá webu na druhé straně, jestli něco není nové.

Možná i víte to, že Ctrl+Shift+R/Ctrl+F5 (kliknutí se shiftem) udělá tzv. „Hard reload“, tedy načtení Stránky samotné, ale i všech jejich součástí, aniž by se uplatnilo to, že obrázky, skripty (a další věci) jsou uložené v cache. Některá data z cache ale přesto může použít.

Když si ale pomocí F12 otevřete vývojářské nástroje, tak ono tlačítko Načíst tuto stránku znovu bude v menu (vyvolatelném kliknutím pravým tlačítkem myši) ještě mít Empty Cache and Hard Reload (Vymazání mezipaměti a úplné opětovné načtení)- což se postará o to, že se smaže i obsah cache. Kompletní obsah cache, ne tedy jenom to co se týká zobrazené stránky.

2017-04-22 08_45_53-TIP#770_ Vše o recenzích na Facebooku_ Mám na Stránce vypnout možnost psaní a zo.png

Mimochodem, tohle není žádná novinka. V Chrome se to objevilo někdy v roce 2012.

TIP: Jak zapnout a vypnout synchronizaci v Chrome a k čemu je to vlastně dobré ukáže jednu praktickou věc. Na kterou byste měli myslet i s ohledem na soukromí

Smazat obsah cache v Chrome běžným způsobem můžete stále, ale musíte jít do Nastavení, dole si kliknout na Zobrazit rozšířená nastavení a pak na tlačítko Vymazat údaje o prohlížení.

2017-04-22 08_51_04-Nastavení – Vymazat údaje o prohlížení.png

TIP: Pro Chrome tu ještě máme Užitečné tipy na ovládání Chrome, včetně klávesových zkratek a  Jaké chrome:// adresy lze použít v políčku pro adresu? Kompletní přehled. Jak resetovat Chrome a co to vlastně znamená? se určitě bude jednoho dne hodit. Ještě více se toho dá najít přes štítek Chrome.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky