@365tipu

TIP#515: Jak v Androidu blokovat volání z obtěžujících čísel?

Nebývalo to jednoduché, ale od šesté (Marshamallow) verze Androidu to jednoduché je. Stačí si v přehledu telefonátů vyvolat menu u konkrétního volajícího (podržte na něm chvíli prst) a tam najdete blokování. Musíte samozřejmě mít skutečně Android, v klonech to fungovat nebude.

2016-05-27 17.14.28.pngV jiných (na šestce založených) klonech Androidu by to ale stále mělo být dostupné z telefonního seznamu. Vyvolejte si menu (což většinou jsou tři svislé tečky někde vpravo nahoře, ale u Samsungu tam možná spíše bude napsáno More/Více) a přejděte do Nastavení/Settings.

Tam najdete Blokování hovorů a po kliknutí se dostanete k možnosti přidávat čísla a také spravovat čísla, která tam už případně jsou. Přidávat můžete buď přímo čísla, nebo vybrat položku z vašich Kontaktů

Blokování hovorů znamená, že pokud volá blokované číslo, tak se o tom vůbec nedozvíte.

2016-05-27 17.18.00.pngDalší možnost jako blokovat otravná čísla je využít možnosti přesměrovat určité číslo do hlasové schránky. Což můžete udělat tak, že si najdete ono číslo ve vašich Kontaktech, vydáte se ho opravit a v menu (tři svislé tečky) najdete Hovory do hlas. schránky.

Přesměrování hovoru do hlasové schránky znamená, že se také vůbec nedozvíte, že někdo volá.  A přiznám se k jedné věci, nikdy jsem to nezkoušel a tím pádem si nejsem vůbec jist, jak to je s případnou nutnou existenci hlasové schránky. Tuhle „technologii“ jsem vždy bytostně nesnášel.

Třetí možnost? Opatřit si nějakou aplikaci z Google Play, která umí blokovat hovory. Velmi často je doporučovaný Mr. Number, ale najdete jich tam poměrně hodně. Pokud chcete něco českého, tak třeba Můžu to zvednout?

Poslední, čtvrtá možnost, využívá toho, že váš mobilní operátor by měl být schopen zablokovat číslo, které si nepřejete aby vám volalo.

TIP: Volat zpět na neznámá čísla? Nevolat zpět? je dost užitečné čtení. Můžete totiž přijít o peníze, pokud si nebudete dávat pozor.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky